Zpět nahoru

Svěřenský fond - chrání majetek, řeší dědictví

fondy-claim_hp.jpg
K čemu se hodí svěřenský fond?

Jedná se o skvělý nástroj pro ochranu osobního majetku před budoucími riziky (např. podnikatelským neúspěchem a následnou insolvencí). Také umožňuje předání majetku v rámci rodiny a to několika způsoby: pomocí svěřenského fondu lze obejít pravidla o nepominutelném dědici, předání majetku potomkům lze odložit či rozložit v čase (ochrana marnotratných dětí), lze zabránit přechodu majetku na "černé ovce rodiny" (pokud se z potomka stane drogový dealer, nedostane nic). Dále umožňuje podporovat veřejně prospěšné cíle (např. určitou školu, skautský oddíl, péči o pomník, poskytování studentských stipendií ...). A je zde i řada dalších možností.

Co lze vložit do svěřenského fondu?

Peníze. Jakoukoli věc, např.: dům, byt, pozemky (tedy nemovitosti), sbírku obrazů, vzácný automobil (tedy movité věci), akcie, podíl ve společnosti s ručením omezeným, ochranné známky a jiné nehmotné věci.

Co musím udělat pro založení svěřenského fondu?

Domluvte si s námi schůzku, úvodní konzultace je zdarma. Následně projednáme Vaši konkrétní situaci a připravíme návrh potřebných dokumentů. Dále zajistíme schůzku s notářem, kde dojde k založení svěřenského fondu. Nakonec zajistíme zápis svěřenského fondu do potřebných evidencí.

Schéma základních vztahů ve svěřenském fondu
Doprovodny obrazek - fondy_group.jpg
Na koho se obrátit?

Pokud máte zájem o založení svěřenského fondu, rádi Vám s tím pomohou naši kolegové.